Sosyal Medya Geçici Mi ?

Son yıllarda Instagram, Facebook, Twitter, YouTube gibi popüler sosyal medya platformlarında inanılmaz büyüme gerçekleşti. Sosyal Medya çağının daha yeni başladığını ve iş dünyasında sosyal medya ihtiyacının zamanla daha da güçleneceğini söylemek yerinde olacaktır.

Tüm dünya sosyal medya stratejilerini genişletmenin ve benimsemenin etkisini gördü ve yükselen istatistikler kendileri için konuşuyor. Toparlamak gerekirse eğer sosyal medyanın gelip geçici olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Blog

Özellikle internet kullanımının çok daha yaygınlaşması ve mobil cihazlar aracılığıyla basit bir şekilde internete girebilmek, sosyal platformların gücünün hiçbir zaman azalmayacağının bir işareti olsa da bu platformları destekleyen önemli bir faktör bulunuyor. İnsanlar !

Neden insanlar diye soracak olursanız, bir dakikanızı ayırıp telefonunuzu açarak yüklemiş olduğunuz sosyal medya uygulamalarına bakmanızı öneririz. Kaç tanesinde annenizin hatta büyük annenizin kullanıcı hesabı var?

Sosyal medyanın neden geçici bir şey olmadığının en güzel örneği, kanıtı budur. İnsanlar sosyal medya araçlarını günlük hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olarak aldılar. Bu da medya araçlarını gelip geçici bir trend olmaktan çıkarıp geleceğin ta kendisi haline getirmektedir.